Sepetli Vinç

Vinç, yapı işlerinde, limanlarda vb. ağır yükleri kaldırmakta kullanılan, boyutları ve kaldırma güçleri değişik olabilen, motor gücüyle ya da elektrikle vb. işleyen bir tür makinedir. Farklı çeşitlerde olmalarına rağmen işlev olarak aynı işi yaparlar. 

İnsanlar için tehlikeli bölgelerde güvenlikli çalışılmasını sağlayan çoğunlukla araç üstünde yer alan ve iş makinası olarakta kullanılan araçlara sepetli vinç denir. Sepetli vinçler, insan gücünün yapmakta zorlandığı işlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlamakla birlikte ulaşımı yüksek ve zor olan alanlara erişim kolaylığı da sağlar. Bu özellikleri bakımından olası iş kazalarına ilişkin riskleri azaltmaktadır. Kullanan açısından herhangi bir tehikesi olmadığı gibi sepetli vinçlerin çalışma alanınada herhangi bir zararı söz konusu değil. Yüksek alanlarda güvenli ve sağlıklı çalışılması için sepet takılan bu araç çalışanın hayati tehlikesini ciddi oranda azaltmaktadır.

Sepetli Vinçlerin Kullanımı

İşçilerinizi de düşünerek daha farklı alanlarda yatırım yapmak için vinç almaktansa sepetli vinç kiralama tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Sepetli vinçler diğer vinçlerden farklı olarak ağırlık kaldırmayıp işi yapacak olan kişinin güvenliğini esas alarak onu çalışacağı yüksekliğe ulaştırır. Kullanım alanlarının yaygın olduğunu belirterek, yüksek yapıların dış cephe boya ve tadilatlarında, afiş asılmasında, aydınlatma direklerinde yapılan bakım onarım gibi işlerde kullanıldığını söyleyebiliriz

TT Vinç Sepetli Vinç Modelleri

Çok yaygın ihtiyaç duyulan 27M ve 37M olmak üzere sepetli vinç modellerimiz mevcuttur.

 • 27M Sepetli Vinç; çalışma yükü 26 metre, sepet altı yükü 24 metre, araç yüksekliği 2588 milimetredir.
 • 37M Sepetli Vinç; çalışma yükü 37 metre, sepet altı yükü 35 metre, araç yüksekliği 3000 milimetredir.
sepetli vinç modelleri

Sepetli Vinç Modelleri

Sepetli vinç modelleri ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Vinç Çeşitleri

 • Kule Vinç: Adından da anlaşılabildiği gibi kule şeklinde olan vinçlerdir. Bu tip vinçler genellikle liman ve inşaat şantiyelerinde konteyner gibi ağır yüklerin taşınmasında kullanılır.
 • Pergel Vinç: Pergel şekline benzeyen, kendi ayağı veya sağlam bir beton kolon üzerine monte edilebilen ve 360 derece dönebilen bir vinçtir. Bu tip vinçlerin dönme açıları ayarlanabilir.
 • Sepetli Vinç: Sepet vinçlerde, vincin ucunda sepet şeklinde bir platform bulunur. Merdivenle erişilemeyen yerlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle itfaiyeciler ve enerji nakil hattı personellerinin en çok faydalandığı iş makineleridir.
 • Gezgin Vinç: Gemi makine daireleri, elektrik santralleri gibi yerlerde kullanılan, iki tarafında ray bulunan, belirli bir alanda hareket kabiliyeti olan, özel üretim vinçlerdir.
 • Tek Ray Vinç: Tek bir hat üzerinde hareket eden, belirli kapasitede yük kaldırabilen bir iş makinesidir.


Bu vinç çeşitlerinin arasından sepetli vinçler, daha güvenlidir. Sepetli olmasından dolayı olası iş kazalarının önüne geçmektedir. Birçok iş kolunda kullanılan sepetli vinçler, itfaiyecilerin kurtarıcısıdır. Sepetli vinçleri ve diğer vinç çeşitlerini kiralamak mümkündür. Vinç kiralama fiyatları firmalara göre farklılık gösterebilir. Biz TT Vinç ailesi olarak bu pazardaki yerimizi koruyor ve her geçen gün gücümüze güç katıyoruz. Siz de vinç kiralama işlemleriniz için TT Vinç’i ziyaret edin. 

Vinç kiralama sektörünün öncülerinden olan TTVinç bünyesinde yer alan yirmi yedi ve otuz yedi metre sepetli vinç ile sizlere kendi alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. TTVinç olarak platform ve araç bakımlarımızı periyodik olarak yaptırarak sizlere daha güvenli ve sorunsuz hizmet sunmayı amaç edinmiştir.

Sizde sepetli vinç kiralama hizmetlerimizden en uygun fiyatlarla yararlanmak istiyorsanız, size bir telefon kadar yakınız. İstanbul Anadolu yakası içerisinde tüm ilçelere hizmet vermekteyiz. TTVinç  kiralama  olarak  İstanbul  Anadolu Yakası’nda  müşterilerimizden kiralık vinç  talebi geldiğinde  işin yapılacağı yerin ücretsiz olarak keşfini gerçekleştirmekteyiz.

TTVinç  olarak  27m ve 37m  Sepetli vinçler ile hizmet vermekteyiz, Dorse veya kamyon üzerine  hidrolik sistem çalışma  prensibine   göre monte edilen, bom olarak adlandırılan mekanik kol ucunda bulunan sepet üzerinde taşıma yapılan vinçlerdir. Sepetli vinçler  insan veya yük taşımak için dizayn edilen ağır iş makineleridir. Sepetli vinçler ayrıca özel üretim ağır iş makinesi sınıfına dahildir.

Sepetli vinçlerimiz, konusunda uzman personeller olan, sertifikalı vinç  operatörleri tarafından kullanılmaktadır. Uzman personelimiz makinenin manevralarını, yükün istenilen noktaya sevkiyatını veya kişiyi istenen noktaya ulaştırmasını sağlar. Sepetli vinçlerin kullanım alanı çok geniş  olmakla  beraber, genellikle insanların doğal yollarla ulaşamadıkları yüksekliklere erişmek maksadıyla kullanılır.

Ayrıca sepetli vinçler ağır yüklerin geçişinin bulunmadığı alanlarda dışarıdan destek sağlayarak ilgili yükün yüksek yerlere  ulaştırılmasını sağlarlar. Bu bakımdan sepetli vinçler nakliye ve lojistik sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Ttvinç kiralama olarak İstanbul  Anadolu Yakası’nda   doğru ekiple sorunsuz ve kaliteli olarak ilgili işlere  cevap vermenin Kiralık Vinç  sektöründe  bizi aranan firma konumuna  taşıdığı referanslarımız da mevcuttur.

vinç çeşitleri

Vinç Çeşitleri

Kiralık Sepetli Vinç

Kullanım açısından geniş bir yelpazeye sahip olan kiralık sepetli vinç, hem güvenli hem de daha hızlı bir şekilde işlerinizi yaparak zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Sepetli vinç kiralama hizmeti almak ve ihtiyaçlarınızı profesyonel operatörlerle cevaplamak bizim işimiz.

Sepetli vinçler aracılığı ile uğraş gerektirmeden, güvenli bir şekilde dilediğiniz yüksekliğe ulaşarak, çevreye de rahatsızlık vermeden kısa sürede işlerinizi halledebilirsiniz. Sepetli vinçle tabela montaj, dış cephe cam temizlik işleri, folyo kaplama ve vinil germe işlemleri, cam montaj ve dış cephe tadilat boya işleri, baca havalandırma montaj işleri, klima-kamera montaj ve bakım işleri, dere oluk pimaş montaj ve bakım işleri, pankart asma, ağaç budama işleri, alüminyum-kompozit ve çelik konstrüksiyon montaj işleri, sepetli vince ihtiyaç duyulan işler arasında ve sepetli vinç kullanım alanlarıdır.

Sepetli Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada farklı kalite ve fiyatta yüzlerce vinç kiralama firması bulunmaktadır. Vinç kiralamak için bir firma ile anlaşmadan önce güvenilir bir vinç kiralama firması bulmalı, aracı firmalar ile çalışmamalısınız. İhtiyacınız olan vinci yükün ağırlığına ya da mekanın yüksekliğine göre doğru tespit etmelisiniz. Güvenilir firma ile ekonomik fiyata çalıştığınızda zaman ve paradan tasarruf eder kazanç sağlarsınız. Vinç kiralayacağınız firmanın kalite ve iş güvenliği belgeleri ve operatörlerinin belgeleri size güvenirlik konusunda fikir verecektir. Böylelikle sizin için çözüm olan firmayı tespit etmiş olursunuz. Güven ve kalite esaslı hizmeti ile yıllardır vinç sektöründe yer edinen TT Vinç, kiralık sepetli vinç konusunda sizlere en iyi çözümü sunacaktır. Kiralık sepetli vinç fiyatları ve modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sepetli Vinç Kiralama 

Bir çok sektörde artık görmeye başladığımız vinç hizmetimizden biraz bahsetmek istiyoruz firma olarak. Eski moda iskele kurmak, halatla yüklerinizi taşıma bunlar örneklendirilebilir ancak artık gerek görülmeyen zahmetli ve zaman kaybı yöntemlerdir. Sizlerin taleplerine göre bizler tecrübeli operatörlerimiz ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Teknolojiyi ve çağı takip etmek zamandan tasarruf etmek için bizler kiralık vinçlerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Son derece güvenli vinç hizmetlerimizle kısa sürede işlerinizi halledebilirsiniz. Peki sepetli kiralık vinçlerimizi hangi tarz ihtiyaçlarımız da kullanırız?

sepetli vinç kiralama

Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli Kiralık Vinç Hizmetimizle Taşıdıklarımız

 • Makine Taşımacılığı
 • Jeneratör Taşımacılığı
 • ATM kabin Taşımacılığı
 • Cam Montajları
 • Konteyner-Mobo Taşımacılığı
 • Marangoz Makineleri
 • PVC Makineleri
 • Pres Makineleri
 • CNC Makineleri
 • Reklam Makineleri

Makine taşımacılığında piyasada tercih edilmemizin sebebi konusunda uzman operatörlerimizin yanı sıra her şart ve koşulda taşımayı gerçekleştirebilecek yardımcı ekipmanlarımız sayesindedir. 

İnşaat Sektöründeki Saha Çalışmalarımız

 • İnşaat Demiri Yükleme-Boşaltma
 • Yutong Boşaltma-Katlara Verme
 • Çatı-Kolon Montajı
 • Kalıp Dikilmesi-Sökülmesi
 • Paratoner Kablo Döşenmesi

Günlük, haftalık, aylık kiralamalar hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]