Sepetli vinç; insan gücünün randımanlı kullanılabilmesi açısından riskli bölgelerde rahat ve güvenli çalışılmasını sağlayan iş makineleridir. İşçiye ve işverene her iki taraflı yarar sağlayan bu makineler birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Sepetli vinçler yüksek yapılara kolay ulaşım sağladığı ve şehir içinde de kullanılabildiği için tercih edilmektedir.

Ankara Sepetli Vinç Hizmeti

İnsanların doğal yollarla ulaşamadığı yerlerde sepetli vinç devreye girer. Çoğu yerde karşımıza çıkan bu iş makinelerinin en sık kullanıldığı alan nakliye ve lojistik sektörüdür. Hareketli bir makine olduğu için yük taşımanın yanında, taşıdığı yükü bulunduğu alandan farklı bir yere götürmek içinde kullanılabilmektedir. Sepetli vinç ile pek çok yüksekliğe  ulaşım sağlandığı için binaların çatı tamiri, dış cephe çalışmaları, reklam panolarının düzenlenmesi gibi alanlarda da yoğun olarak kullanıldığı görülür. Girilmesi zor olan sıkışık ve dar yapılı sokaklarda kullanılabilecek en etkili iş makinesi yine sepetli vinç olacaktır.

İtfaiyeler de bir binanın çatısı yandığında ya da bir sokak hayvanı ağacın tepesinde mahsur kaldığında yine sepetli vinç kullanarak duruma müdahale ederler. Sepetli vinç, normal bir vincin bom adı verilen koluna takılan sepet ile ortaya çıkmış bir iş makinesidir. Kullanım alanına göre belirlenen bom uzunluğu ve sepet büyüklüğü söz konusu çeşitliliği ortaya çıkarır. 20 metreden başlayan uzunluk ölçüsü 84 metreye kadar çıkarak ihtiyaca yönelik hizmet verir. Uzunluğun yanı sıra taşıdığı ağırlık da önemlidir. Ve uzunluk artışı yük artışı ile doğru orantılı olarak seyreder. 20 metrede 3,5 ton ağırlık taşınabilirken 84 metrede bu miktar 32 tona kadar çıkabilmektedir.

TTVinç kiralık sepetli vinçlerde uzman kadrosu ve ilgili iş  tecrübesi ile sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]