Kiralık Sepetli Vinç

0216 367 2678 - 0850 303 25 91 - 0216 367 26 79 - 0532 606 84 18

info@ttvinc.com

Kiralık Vinç

Kiralık Vinç

Kiralık vinç bölümümüz için aşağıda ki bilgileri kullanabiliriz.

Vinç nedir ?

Vinç genel olarak ağır cisimleri kaldırmakta ve aynı zamanda cisimleri bir yerden alıp başka bir yere nakletmekte kullanılan bir makinedir.Biz TT Vinç olarak mobil vinç alanında hizmet vermekteyiz.Mobil vinçler ; kamyonların üstüne monte edilen, isteğe göre tonajı ( yük kaldırma kapasitesi ) uzunluğu ( hidrolik bom uzunluğu ) ve kasası şekillendirilen özellikle inşaat sanayinin önemli ekipmanlarındandır.İnşaat sahalarında kullanılacak malzemeyi istenilen yüksekliğe kaldıran ve çeşitli doğrultuda hareket ettiren mobil vinç malzemeyi kullanılacağı yere de götürebilir. Mobil vinçler ; dönüş çemberi,pistonlar,bomlar,motor ve vince bu hareketleri yapma gücünü sağlayan yağ tankından oluşur.Mobil vinçlerin çalışma prensibini operatörün kuledeki levyeler sayesinde hidrolik yağa yön vererek malzemeyi istenilen yere götürme işlemi olarak açıklayabiliriz.

Kumanda kolları ( levyeler ) sayesinde operatör taşıdığı malzemeyi istenilen yüksekliğe ve açıya koyabilir.Burada önemli olan yapılan işin sorunsuz ve düzgün yapılabilmesidir. Bu yüzden vinci kullanan operatörün Kaldırma Ve Yükleme Vinci operatörlük belgesinin olması,deneyimli ve tecrübeli olması gerekmektedir. TT Vinç olarak uzman ekip ve ekipmanımızla vinçli nakliye konusunda ki tecrübelerimizle kiralık vinç konusunda ki deneyimlerimiz sizlerle paylaşmaya hazırız.

KİRALIK VİNÇ HİZMETİNDE SORUNSUZ ÇALIŞMA İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Sanayi kuruluşlarında, üretim yapan fabrikalarda kullanılan makine,tezgah ve kalıp parçaları,ürünler,cisimlerin kaldırılması taşınması, yükleme ve indirilmesi sırasında çalışanlar çeşitli iş kazalarına, bel ve eklem rahatsızlıkları gibi çeşitli sağlık sorunlarına maruz kalabiliyorlar. Bunun asıl nedeni ; cisimlerin kaldırma, taşıma işlerinin insan gücüyle yapılmaya çalışılmasıdır. Bu gibi sağlık sorunlarını engellemek için insan gücünün yeterli olmadığı durumlarda söz konusu yüklerin ağırlıklarına ve ebatlarına uygun ekipman ve makinenin kullanması gerekir.

Bu amaçla kullanılan kaldırma ve taşıma ekipmanları içerisinde en önemlisi TT Vinç olarak hizmetinize sunduğumuz kiralık vinç,mobil vinçlerdir. Kiralık vinçler olarak sorunsuz ve güvenli vinçli nakliyeyapabilmemiz için araçlarımızın rutin olarak bakımlarını ve kontrollerini yapmakta,ekipmanımızın sağlam ve yeni olmasına özen gösteriyor, operatörlerimizi bu konularla ilgili sürekli denetlemekte ve eğitim vermekteyiz.

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ

Vinç kiralama hizmeti aldığınız firmanın yasal mevzuata uygun olan tüm yetki belgelerine, kontrol ve muayene belgelerine, mesleki yeterlilik belgelerine sahip olduğundan emin olmalısınız. Tüm belgelere sahip olan firmalarla çalışmanın müşteriler açısından önemi ; yaptırdıkları işin-işlerin kaliteli ve güvenli olarak yapılması noktasında kendi adlarına gereken önlemi almış olmalarıdır. Vinç kiralama sektöründe ki kalitemiz ve gücümüzü tüm yasal gerekliliğimizi yerine getirmemizden gelir. TT vinçolarak araçlarımızın muayenesi, vinçlerin peryodik kontrolleri,Ulaştırma Bakanlığı'ndan aldığımız yetki belgemiz, mesleki yeterlilik belgemiz ve operatörlerimizin SRC,psikoteknik belgeleri ile yaptığımız kiralık vinç, kiralık platform işlerimiz de üzeremize düşen tüm hassasiyeti ve özeni göstererek siz değerli müşterilerimiz sayesinde vinç kiralama sektöründe ki yerimiz hızla yükselmektedir. 

Kiralık vinç sektöründe karşılaşılan kazalar çoğunlukla halat-zincir veya sapanların kopması, kaldırılan yükün kancalardan kurtularak düşmesi sonucu oluşur. Biz TT Vinç olarak bu tip sorunlarla karşılaşmamak içinkiralık vinçlerimizi ve ekipmanlarımızı her hafta kontrol edip,bakımlarını yapmaktayız. Operatörlerimizle yaptığımız toplantılar ve uygulama esnasında ki saha tecrübelerimizle vinç kiralamada sorunsuz çalışma prensiplerimiz şu maddelerde özetledik ;

  • Her operatör kendi makinesinden sorumludur. Operatör kendi güvenliğini ve çevrede çalışanların güvenliğini korumak zorundadır.

  • Kiralık vinçlerimize operatörün görebileceği bir yerde yük kaldırma çizelgesi ( diyafram ) bulunmaktadır. Bu çizelgeye mutlaka uyulması gerekir.

  • Kiralık vinç ile kaldıran yük kesinlikle çalışan insanların üzerinden geçirilmemeli, mecbur kalmadıkça etrafta ki makinelerin, araçların üzerinden geçirilmemelidir.

  • Operatör kiralık vinç ile çalışmaya başlamadan önce levyeleri,sapanları,halatları,zincirleri kontrol etmek zorundadır.

  • Operatör kiralık vinç ile kaldırılan yükün veya kancanın,halatların üzerine hiç kimsenin binmesine izin vermemelidir.

  • Operatör kiralık vinç ile çalışırken vincin bomunun, kancasının veya yükün tellere,duvara veya yüke zarar verebilecek bir cisme çarpmasını engelleyecek levye hareketleri ile yükü tahmil veya tahliye etmelidir.

  • Operatör kiralık vincin kontrol kabininden inerken mutlaka aracı stop ettirmelidir.

 

İKİNCİ EL VİNÇ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Alınacak vincin markası çok önemli bunun önem kazanmasındaki etken ise Parça ve Servis açısından satış sonrası yükümlülüklerini yerine getirecek bir firma olup olmaması.

Önemli bir diğer konu da Mobil Vinç’in boyutlarının ve standartlarının uygulanan yasalarla uyumlu olması. Trafiğe çıkışta bir sorun yaşatmaması. Bunun dışında Alıcının hangi amaç Vinc’i alıyor olduğunu bilmesi, ihtiyacına uygun özelliklerde bir vinç seçmesi önemli.

2. El Vinçlerde ise en dikkat edilmesi gereken konu, Vincin geçmişte büyük bir kazanın olup olmaması, Uzun süre park alanında beklemiş, yağmur kalmış araçlarda ise metal aksamlarda pas tehlikesi vardır. 2. El vinçlerde vinç markalı ise imalatçısına kontrol ettirilmeli, kazasının olup olmadığı araştırılmalıdır.