Paletli vinç, çoğunlukla yükleme ve yük boşaltma işlemlerinde, inşaatlarda inşaat malzemelerinin belirli yüksekliklere  taşınmasında, büyük ünite modüllerinin montajı gibi teknik süreçlerde kullanılan, yük kaldırma kapasitesi 160 tonun üzerinde olan özel iş makinası türüdür.

Paletli Vinçler

Paletli vinçlerin başka bir avantajı da, pnömatik tekerlekli araç türlerine kıyasla geçilmesi zor alanlardan geçme üstünlüğüne sahip olmasıdır. Bu sayede paletli vinçler kötü yol şartlarında ve ön hazırlıksız çalışma yüzeylerinde çalışma fırsatı sunar. Paletli vinçlerde kanca yerine kullanılacak farklı eklentiler ve halat tambur sistemlerinde yapılacak değişikliklerle makinanın işlevleri değiştirilerek kazıcı, yükleyici ya da ekskavatör olarak kullanılabilir. Paletli vinçler temel olarak üç ana üniteden oluşurlar: Palet gurubunu taşıyan yürüyüş ve dönüşlerin hidrostatik sistemle sağlandığı taşıyıcı şasi;Denge ağırlığı, dizel motor, bum tahrik sistemleri ve kumanda kabininin üzerinde bulunduğu üst şasi grubu (bu grup aynı zamanda döner tabla olarak da adlandırılır);Bumu destekleme görevi gören üst şasi grubunun ağırlığını dengelemek için taşıyıcı şasiye merkezden uzak şekilde yerleşik olan hidrostatik motorla 360° döndürülebilen üst şasiye bağlı bum ve bum çalışma düzenekleri.

TTVinç olarak vinç kiralama sektöründe ilgili iş  ile alakalı her durumda kiralama ve satın alma opsiyonlu seçeneklerimiz vardır.Genellikle vinç sektöründe maliyet bakımından kiralama modeli daha ağır basmaktadır. TTVinç olarak 7 gün 24 saat ilgili işe ile alakalı isteklerinize anında cevap verilip titiz bir çalışma ile işi sonlandırmaktayız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]