• 0 (216) 367 26 78 | 0 (216) 367 26 79 | 0 (532) 606 84 18
 • Kamyon Üstü Hİ-UP Vinçler

  Kamyon Üstü Hİ-UP Vinçler

  Hiyap vinç aslında bir kamyon üstü hidrolik vinçtir, ünlü İsveç Hiap markası tarafından icat edilmiştir. Zaman içerisinde tıpkı selpakı ürününün Selpak  markası terimle bağdaşması gibi, Hiyap terimi, Hiap markasıyla bağdaşmıştır. Hiap dünyaca ünlü bir İsveç vinç markasıdır. Peki neden kamyon üstü hiyap vinç kelimesi Hiap markası ile bağdaştırılıyor? Bunun nedeni bilmek isterseniz tarihe geri gitmeniz gerekiyor ve Hiap markası dünyaya ve vinç sektörüne nasıl bir katkıda bulunduğunu görüp anlamanız lazım.

  Boyutlarının küçük olması nedeni ile Hiyap vinçler, birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Hiyap vinç nedir sorusunun bir diğer cevabı için ise kamyon üstü hidrolik vinçtir de diyebiliriz. 3 tondan 150 tona kadar hiyap vinçler bulunmaktadır.

  Hiyap vinçler 6, 8, 10 bazende 12 tekerleği olan kamyonların üzerinde kullanılmaktadır. Hiyap vinçler kamyon üzerinde sabit olarak çalışırlar. Kapasiteleri 3 ton ve 150 ton ağırlıkta değişir. Kapasiteleri ve küçük olması nedeni ile hiyap vinçler yaygın olarak birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Hiyap vinç, başta inşaat olmak üzere birçok sektörde kullanılır. Hiyap vinçler, küçük bir eklenti ile sepetli vinç haline gelebilirler. Ancak bu durum yasal olarak kabul edilmemektedir.

  Hiyap vinç, vincin modeli için verilen bir ad değil Hiyap aslında bir markanın adıdır. Hiyap vinçler uzatma durumuna göre Tek Kırmalı Hiyap vinç ve çift kırmalı Hiyap vinç olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hiyap vinçleri en önemli özelliği kamyon üzerine monte edilebilir olmalarıdır. Bu sayede mobil vinç olarak kullanılmalarının yanı sıra taşıma gibi ek maliyette çıkarmazlar. Uzun mesafede yük taşımak için tasarlanmamışlardır.

  Hiyap vincin üzerinde bulunan sistemler kamyonun ağırlık merkezini değiştirdiği için özellikle virajlarda çok dikkat edilmelidir. Bunların dışında hiyap vinçler, fonksiyonel, esnek ve pratiktir. Hiyap vinçler tekerlekleri sayesinde her yere hareket edebilen mobil bir vinç olmaları nedeni ile hem zaman açısından ham de iş tasarrufu açısından büyük önem taşımaktadırlar.

  İnşaat sektörünün vazgeçilmezi hiyap vinçler, nakliyat sektöründe, geniş nakliye araçlarında, şantiye alanlarında ve demontaj işlerinde kullanılırlar. TTVinç olarak sunduğumuz Hiyap vinç kiralama hizmetimizle bütün bu işlemlerinizi kaliteli ve kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

  Call Now ButtonHemen Bizi Arayın