• 0 (216) 367 26 78 | 0 (216) 367 26 79 | 0 (532) 606 84 18
 • Genel

  dizel makaslı platform görseli

  Manlift Kiralama

  Manlift kiralama hizmetlerimizden İstanbul’un birçok ilçesindeki müşterilerimiz yararlanabilirler. Firmamız vinç ve manlift kiralama hizmeti vermektedir. Manlift kiralayarak birçok avantajınız da olacaktır. Personel yükseltici platformlar olarak farklı çeşitleri bulunan Manliftler, birçok alanda çok etkili olan araçlardır. Özellikle eşyaları yükseğe çıkartmak için ya da yukarı seviyelerde çalışmak için çok uygundur.

  Manlift Modelleri Nelerdir?

  Güvenilir vinç kiralama hizmeti sunan firmamız aynı zamanda manlift veya platform kiralamada da bir numaradır. İstanbul’un hangi semtinde, ilçesinde olursanız olun TTVinç olarak size hizmet sunabiliyoruz. Bize getirdiğiniz projeye göre en uygun aracı seçtikten sonra uygulamalar hızlı ve güvenli biçimde gerçekleşmektedir.

  Manlift modellerimiz şunlardır:

  • Akülü makaslı platform
  • Dizel makaslı platform
  • Eklemli platform
  • Örümcek platformlar

  Manlift kiralama işlemlerimiz için size en uygun olan modelimizi tercih edebilirsiniz. Bunun için alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz size yardımcı olacaktır.

  Manlift Nerelerde Kullanılır? : Manlift kiralama hizmetimiz genellikle inşaat, şantiye, depo, AVM vb. yerlerde kullanılmak üzere verilmektedir. Personel yükseltici platformlar ortalama olarak 8-22 metre yüksekliğe kadar çıkabilirler. Bu alanlarda zamandan ve maliyetten manlift hizmeti ile tasarruf edebilirsiniz.

  Manlift Nasıl Kiralanır?

  Vinç kiralama hizmetleri veren firmamız daha ekonomik fiyatlarla talep eden müşterilerimize manlift yani platform kiralama hizmeti de sağlamaktadır. Vinçlere göre biraz daha düşük yoğunluklu ve kolay yerlerde manlift kullanılabilmektedir.

  Manlift kiralama müşteri bize başvuru yapar ve TTVinç firmamızdan fiyat teklifi alır. Manliftler saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da senelik olarak kiralanabilmektedir. Platform kullanımlarında uygun fiyatlar sunmaktayız ve İstanbul’daki müşterilerimize bu açıdan avantaj sağlıyoruz.

  Manlift Kiralama Avantajları

  Kiralık manlift hizmetlerinden yararlanıldığında birçok avantaj ortaya çıkmaktadır. Manlift kiralayarak müşterilerimizin elde ettikleri avantajların başında şunlar gelmektedir:

  • Manlift kiralamak satın almadan daha ekonomiktir
  • Manlift kiraladığınızda aracın kaskosu, sigortası, bakımı vb. firmamıza aittir
  • Manlift kiralama hizmeti vinç kiralamaya göre daha ekonomiktir
  • Manlift kiralayarak insan gücüne göre çok daha hızlı biçimde işlerinizi tamamlayabilirsiniz
  • Ekonomik yakıt tüketimi sağlar
  • Yüksek alanlara kolaylıkla personel çıkartır ve işlerde daha verimli sonuçların alınmasını sağlar
  • Güvenlik sistemleri bulunur

  Akülü ve dizel motorlu olanları vardır. Akülü olan manliftler elektrik ile çalışmaktadır. Dizel olanlar ise mazot ile çalışır. Vinç kirala hizmeti de sunan firmamızda manlift kiralayabileceğiniz işlerde vinç yerine bu aracı tercih edebilirsiniz. Bu daha ekonomik bir tercih olacaktır.

  TTVinç ekibi olarak sizin projenize hangi araçların en uygun olduğuna dair rapor sunuyoruz. Kiralama işlemleri saatlik olabildiği gibi yıllık da tercih edilebilir. Aylık ya da yıllık kiralamalar sıkça bu işleme ihtiyaç duyanlar için daha avantajlıdır. Siz de hemen firmamızı arayın ve manlift kiralama hizmetlerimizden faydalanın!

  Eğer Sepetli Platform Vinç ihtiyacınız varsa Sepetli Platform Vinçler sayfamızdan isteğinize uygun sepetli vinci seçebilirsiniz.

  Devamını Okuyunuz

  Paletli Vinçler

  Paletli vinç, çoğunlukla yükleme ve yük boşaltma işlemlerinde, inşaatlarda inşaat malzemelerinin belirli yüksekliklere  taşınmasında, büyük ünite modüllerinin montajı gibi teknik süreçlerde kullanılan, yük kaldırma kapasitesi 160 tonun üzerinde olan özel iş makinası türüdür.

  Paletli Vinçler

  Paletli vinçlerin başka bir avantajı da, pnömatik tekerlekli araç türlerine kıyasla geçilmesi zor alanlardan geçme üstünlüğüne sahip olmasıdır. Bu sayede paletli vinçler kötü yol şartlarında ve ön hazırlıksız çalışma yüzeylerinde çalışma fırsatı sunar. Paletli vinçlerde kanca yerine kullanılacak farklı eklentiler ve halat tambur sistemlerinde yapılacak değişikliklerle makinanın işlevleri değiştirilerek kazıcı, yükleyici ya da ekskavatör olarak kullanılabilir. Paletli vinçler temel olarak üç ana üniteden oluşurlar: Palet gurubunu taşıyan yürüyüş ve dönüşlerin hidrostatik sistemle sağlandığı taşıyıcı şasi;Denge ağırlığı, dizel motor, bum tahrik sistemleri ve kumanda kabininin üzerinde bulunduğu üst şasi grubu (bu grup aynı zamanda döner tabla olarak da adlandırılır);Bumu destekleme görevi gören üst şasi grubunun ağırlığını dengelemek için taşıyıcı şasiye merkezden uzak şekilde yerleşik olan hidrostatik motorla 360° döndürülebilen üst şasiye bağlı bum ve bum çalışma düzenekleri.

  TTVinç olarak vinç kiralama sektöründe ilgili iş  ile alakalı her durumda kiralama ve satın alma opsiyonlu seçeneklerimiz vardır.Genellikle vinç sektöründe maliyet bakımından kiralama modeli daha ağır basmaktadır. TTVinç olarak 7 gün 24 saat ilgili işe ile alakalı isteklerinize anında cevap verilip titiz bir çalışma ile işi sonlandırmaktayız.

  Devamını Okuyunuz

  Kiralık Vinçlerde Sistem Hesaplanması

  Eklemelerden uzaktaki, veya genel bir deyimle, bir gerilme yoğunlaşması nedeni ile işletme mukavemetinin azaltılması gereken her konumdan uzaktaki, devamlılığı bozulmayan malzemelerdeki işletme mukavemeti yapılmayacaktır.Eklemelerin yakınında, perçin veya cıvata delikleri ve kaynak dikişleri nedeni ile kesitlerin değişmesinden, işletme mukavemeti azaltılacaktır. Bunların etkisi, “Çentik etkisi,, olarak, malzemenin süreksizliği nedeni ile gerilme yoğunlaşması etkisiyle hesaplara katılacaktır.

  1. )  Kaynak Edilmemiş Kısımlar

  Bu kısımlar için üç çentik hali ele alınmıştır. WQ hali, bizzat malzemenin çentik etkisi olmaması hali için geçerlidir.ve VI2 halleri, delinmiş yapı elemanları için geçerlidir.(Cetvel T – A 1,45 – (I) ‘e bakınız).u çentik etkisiyle, emniyet gerilmesinde, büyüklüğü aşağıdaki süreksizlik cinsine, yani seçilen eklemenin cinsine bağlı, bir azaltma olarak etki yapacaktır.Bu çentik etkisinin önemini belirtmek için çeşitli eklemeler, aşağıdaki çeşitli kategorilere ayrılmıştır:

  2 . ) Kaynak Edilmiş Kısımlar

  Bu eklemeler, Kq dan K4 de kadar sınıflandırılan ve kaynak dikişlerinin yanındaki taşıyıcı sistem elemanlarını ilgilendiren, çoğalan bir çentik etkisidir.Cetvel T – A 1,45-(I) de, vinç yapımında sık sık kullanılacak olan, kaynak dikişi ve eklemelerin bir sınıflandırmasının bulunduğu, kaynak dikişleri kalitesine ait birkaç bilgi bulunmaktadır.

  İŞLETME MUKAVEMETİ İÇİN EMNİYETLİ GERİLMELERİN HESAPLANMASI

   1.) Normal Gerilmeler
  Çekme ve basmadaki emniyetli gerilmelerin tesbiti için, çıkış değerleri, değişken gerilme ile + ctw (k= -1) yapılan deneylerde, %90 bir muhtemel ömür veren defterlerdir. Burada 4/3 gibi bir emniyet katsayısı hesaplara katılacaktır.Gerilme tekrarının sayısı ve gerilme durumu o şekilde dikkate alı
  nacaktır ki, bir elemanın her bir gerilme grubu için aw değerleri belirlenecektir. Böylece bu iki etki büyüklüğü dikkate alınmış olacaktır.Kaynaksız kısımlarda a değerleri St 37 ve St 42 çelikleri için eşit, St 52 için daha yüksektir.Kaynak edilmiş kısımlarda her üç çelik kalitesi için cw değerleri 
  eşittir. 2 Gruplara ve çentik haline bağlı kp/mm olarak değerleri.Parantez içindeki değerler, kopma mukavemetinin 0,75 katından daha büyüktürler ve yalnız teorik değerlerdir. (Sahifel 21 deki açıklama 2’ye bakınız.)Aşağıdaki formüllerle, k nin bütün değerleri için, işletme mukavemetinin emniyetli gerilmeleri tespit edilecektir.(1),(2),(3) ve (4) sayılı formüllerin kullanılmasını kolaylaştırmak için, Cetvel T – A 1,45 – (II),(IV),(VI),(VIII) ve (X) da, işletme mukavemeti için emniyetli gerilmeler verilmiştir. Bunlar 0,75 ctr olarak sınırlıdır.

  2.)Taşıyıcı Sistem Elemanları Malzemesindeki Kayma Gerilmeleri

   1 ilâ 6 guruplarından her biri için WQ halinin çekmedeki işletme mukavemeti için emniyetli gerilme, /T~ ile bölünecektir. Cetvel T – A 1,45 – (III),(V),(VII),(IX) ve (XI) de, malzemeler için işletme mukavemetinin emniyetli gerilmeleri verilmiştir.

  1. )Aynı Zamanda Çekmeye (Veya Basma) v e Kaymaya Yüklenme

   Bu halde her bir normal gerilme ve kayma gerilmesi için, her birinin yalnız etki yaptığı kabul edilerek, işletme mukavemeti için, o , a.,„ veya t emniyetli gerilmeleri tespit edilecektir. Burada her y a X y a biri için dikkate alınacak k değeri bölüm 1,454de göre tespit edilecek. Bu ttç yüklemenin birleşiminin etkisi, aşağıdaki gibi dikkate alınır:Çok ve değişken yüklemelerin aynı zamanda etkisinden işletme mukavemetinin hesaplanması için önce, her bir normal yüklemeler için °xa ve °ya ve lc*y,Da yüklemesi için Txya emniyetli gerilmeleri, her birinin k değerine göre hesaplanacaktır. Burada gerilmelerin,tc değeri için tek başına etki yaptığı kabul edilecektir. Bundan başka hesaplanan en büyük a , a ve t qeril1 x max’ y max xy max v melerinin, yukarıda hesaplanan, <j, a rm veya t„ . emniyetli geril xa y a xy a melerinden küçük veya eşit olduğu kontrol edilmelidir. Hesapla bulunan hiçbir gerilmenin, I ci yükleme halinde, akma sınırı esasına göre bulunan değerinden daha büyük olması uygun değildir. (Bölüm 1,411’e bakınız.) Emniyetli gerilmeler. Cetvel T – A 1,45 – (II), (III) vb deki eğrilerde verilmiştir.
  Üç zorlamanın birleşim etkilerinin hesaplanması için iki hal dikkate alınacaktır.a) Bir yükleme halinde, bir gerilme diğer ikisinden önemli derecede büyük ise, elemanların devamlı mukavemete göre hesaplanması yalnız en büyük gerilme dikkate alınarak yapılacak, diğer ikisinin etkileri ihmal edilecektir.b) Diğer bütün hallerde, her bir münferit yüklemenin hesaplanmasında aşağıdaki bağıntının kontrol edilmesi tavsiye edilecektir.Buradaki o , 0 ve T gerilmeleri, (1),(2), (3) ve (4) sayılı x a y a xya formüllerden hesaplanacak ve 0,75.oR ile sınırlanacaktır. Bu değerler Cetvel T – A 1,45 – (IX),(III) vb.de verilmiştir.Bu formülün kullanılması için bölüm 1,4113 de verilenlerin dikkate alınması tavsiye edilecektir. Buna göre,- ya, hesaplanan maksimum 0x max, 0y max ve Txy max değerleri, emniyetli, 0 , 0 ve r gerilmelerine oranlanarak birleştirilek 1 xa ya xya çektir. Burada hesaplama k nin en uygunsuz değerine göre yapılacaktır.- veya, mümkün olan hakiki, en uygunsuz birleşim tespit edilecektir. 
  Hesaplama yapılırken aşağıdaki değerler hesaplara katılacaktır.
  a ) o ve k . , 0 , t , < ve k için denk değerleriyle x max x mın’ y’ xy’ y xy * 1
  b ) o ve ıe . , 0 , x , K v e < için denk değerleriyle y max y mın’ x’ xy’ x xy – J
  c) t veıc . , o , o , k ve k için denk değerleriyle xy max xy mın x y x y
  Burada, bölüm 1,4113 deki açıklamanın dikkate alınması tavsiye edilir.Hesapları kolaylaştırmak için Cetvel T – A 1,45 – (XII) de,  ması halinde, pozitif olacaktır. Böyle olmadığında negatiftir.

  Bu eşitsizlik en uygunsuz şartı ortaya kor. Burada çıkan değerin 1 den büyük önemsiz bir değer o lirasına müsaade edilecektir. Bu takdirde aşağıdaki eşitsizliğe göre hesaplama yapılacaktır:  Burada şunuda belirtmek gerekir ki, a ve a kendi cebirsel değerleri yx max y max le hesaplara katıldığı halde, 10^1 ve |o al değerleri mutlak değerleriyle hesaplara katılacaktır.

  GENEL AÇIKLAMALAR

  Açıklama 1- Yukarıdaki uygulamanın kullanılmasında, eklemenin cinsine göre taşıyıcı sistemde meydana gelebilecek yan gerilmelerin (Sekonder gerilmelerin) dikkate alınması önemlidir.Açıklama 2- a için verilen cetvelin incelenmesinde (Sahife 117), 1 ve 2 ci grupta verilen gerilmeler, genel olarak taşıyıcı sistemler için müsaade edilenden önemli ölçüde büyük olduğu tespit edilir. Bunlar daha ağır grupların (3,4,5 ve 6 ) orta ilâ ağır çentik etkilerinde (Kj, K3 ve K^) elde edilen deney sonuçlarının ektrapolasyonla tespit edilen ve yalnız teorik olan delerlerdir. Bu nedenle parantez içinde verilen bu defterlerin hiç bir fiziksel anlamı yoktur. 0 halde kıyaslama Kq veya Kx çentik halindeki sakatlanmamış metaldekinden ( WQ çentik hali) daha iyi işletme özelliğine sahip bir eklemeye göre yapılmalıdır.Bu açıklama, hafif gruplar ve hafif ilâ orta çentik etkileri için işletme mukavemetine göre hesaplamanın çok zaman gerekli olmadığı şeklindeki bilinen bir hakikati de izah eder.Burada şunu da belirtmek gerekir ki, bu a nin teorik değeri, yalnız çok eksenli yüklemelerde, işletme mukavemetine karşı oxa» c^a ve Txya emniyetli gerilmelerinin bulunmasında, formül (5) de kullanılacaktır. Biraz evvel yukarıda verildiği gibi, bu değerler, (1),(2), (3) ve (4) formüllerine göre(sahifell6-117) hesaplanacaktır. Bunlar Cetvel T – A 1,45 -(II ilâ X) da verilmiştir. Bunların çekme mukavemetindeki üst sınırı 4/3 emniyet katsayısının kullanılması durumunda bulunmaktadır.Hesaplama örnekleri eklerin sonunda bulunmaktadır.

  1.  EKLEMELERİN HESAPLANMASI (Kaynak dikişleri, – Cıvatalar – Perçinler)

   l.l Kaynak Dikişleri

    a)Kaynak Dikişlerindeki Çekme Ve Basma Yüklemeleri

    Kaynak dikişlerinin çekme ve basma gerilmelerin de ki işletme mukavemeti hesabında, kaynak edilen elemanın malzemesindeki gibi, aynı emniyet gerilmesi alınacaktır. Cetvel T – A 1,45 – (II),(IV),(VI), (VIII) ve (X) da bu değerler her zorlanma grubu ve her çentik hali için verilmiştir. Sonuncusu Cetvel T – A 1,45- (I)’e uyan birleşim uygulamasına göre düzenlenecektir.Açıklama- Bölüm 1,4124 de birkaç hal için öngörülen sınır değerleri, özellikle kaynak dikişlerinin enlemesin de ki çekme ve basmada dikkate alınmalıdır.Ek A – 1,4124 de, kaynak dikişlerindeki gerilmelerin tespit edilme
  si için bazı bilgiler verilmiştir

     b)Kaynak Dikişlerindeki Kayma Gerilmeleri

      Kaynak dikişlerindeki, işletme mukavemetine göre emniyetli kayma gerilmesi, Kq çentik halindeki çekme gerilmesinin /T~ ye bölünmesiyle elde edilecektir.Cetvel T – A 1,45 – (III),(V),(VII),(IX) ve (XI) de, 1 den 6 ya kadar her bir grup için, işletme mukavemetine göre kaymadaki bu emniyetli değerler verilmiştir.

    c)Çok Eksenli Yükleme

     Birden çok değişken yüklemeler altında, kaynak dikişlerinin işletme mukavemetine etkisi, yukarıda taşıyıcı sistem elemanları için etraflıca verilen metotların kullanılmasıyla dikkate alınacaktır.

  2 ) Cıvatalar v e Perçinler

  1. a) Çekme Zorlanması

     Değişken çekme kuvvetleriyle yüklü cıvataların ve perçinlerin işletme mukavemeti hesaplanmayacaktır.Burada şunu hemen belirtmek gerekir ki, cıvatalar imkân oranında ve perçinler de hemen hemen hiç bir zaman çekmeye yüklenmemelidirler.

  1. b) Kesmeye Ve Delik Yüzeyine Yüklenme

      Bölüm 1,4121.1 uyarınca kesme, bir düzlemde kesme ve çok düzlemde kesme olarak ikiye ayrılacaktır.Cıvata ve perçinler için işletme mukavemetinde emniyetli kesme gerilmesi, W2 çentik halindeki emniyetli gerilmenin.Bir düzlemdeki kesme için, 0,6 çok düzlemdeki kesme için, 0,8 ile çarpılması suretiyle elde edilecektir.Bu değerler cetvel T – A 1,45 – (III),(V),(VII),(IX) ve (XI) de 1 ilâ 6 grupları için verilmiştir. Emniyetli deslik yüzey basıncı gerilmeleri, cıvatalardaki ve perçinlerdeki emniyetli kesme gerilmelerinin 2,5 ile çarpılması suretiyle elde edilecektir.

  1. İŞLETME MUKAVEMETİ EGRÎLERÎ

   İşletme mukavemeti için emniyetli gerilmeye ait her cetvtelin yanında bunlara uyan, değerleri akma sınırı esasına göre hesaplanmış, eğriler meydana getirilmiştir .Böylece kıyaslama gerilmesi formülünün (5) kullanılamayacağı, sık sık meydana gelen özel hallerde, derhal gerilme bulunacak ve işletme mukavemetine göre olduğu kadar akma sınırına göre de hesaplama imkanı sağlanacaktır.Cetvel T – A 1,45 – (II) deki eğrilerden anlaşılacağına göre l.ci guruptaki işletme mukavemetine göre hesaplamanın gereksiz olduğu vinçler için K4 çentik halinin dışında, negatif k değerleri için 
  böyle bir hesaplama gerekli olabilir.

  Devamını Okuyunuz

  Vinç Sepeti

  Yük sepetleri,  inşaat, fabrika, baraj, enerji santralleri  vb. birçok alanlarda mobil vinç, kule vinç, telehadler  gibi  kaldırma makinaları kullanan firmaların yük, eşya, malzeme taşıma gibi kullanım alanlarına uygun olarak çeşitli modellerde   tasarımlarla sunduğumuz sağlam yapılı donanımlardır.

  Vinç Sepeti

  Tasarımından, üretimine, yük testlerinden, sevkiyatına  kadar her  aşamasını profesyonelce takip ettiğimiz  her zaman güvenle  kullanabileceğiniz  kule vinç yük taşıma sepetleri   çeşitli model seçenekleri ve geniş ağırlık kapasiteleri ile sunulmaktadır.  Yük taşıma sepetleri sağlam yapısı ve yüksek  dayanımlı bağlantı ve ek noktalar ile ekstra güvenlik sağlar. Şantiye sahası ve inşaat alanlarında vinç , forklift, telehandler , bobcad, jcb yardımı ile kullanımı sağlanan yük taşıma sepetleri, alandaki her türlü malzemeyi taşımaya ve kaldırmaya yönelik ürünlerdir. Özellikle  inşaat sahasında iskele kalıp tij saplama parçaları, donatı etriye demiri, tayrot mili, tierot somunu, tierod aynası, çiroz kilidi mandalı, tuğla, çimento, bims, eşya, boya tuğla taşıma, moloz taşıma, yapı malzemesi taşıma gibi vb. birçok çok çeşitli malzemeleri  taşımak için kullanılan güvenilir ekipmanlardır.  Sınırsız kullanım kapasitesine sahip olan yük sepetleri istenilen ebat ve seçeneklerle üretilmektedir. Uzun yük sepeti, açık yük sepeti, plakalı yük sepeti, korumalı yük sepeti, özel tasarım yük taşıma sepeti gibi seçenekler bulunmaktadır.   

  TTVinç olarak vinç sektöründe her alanda 7 gün 24 saat ilgili iş kollarında titiz ve güvenilir hizmetler vermekteyiz.

  Devamını Okuyunuz

  Makaslı Platform

  Çok fazla yüksekliğin söz konusu olmadığı işlerde tercih edilen Makaslı Platform, farklı uzunluklarda kullanılır. Bu uzunluk 3 ila 16 metredir. Yapıların iç ve dış cephelerinde tadilat ve bakımı gibi işleri yapmak için kullanılan bu platformun sabit ve sağlam durması çok önemlidir. Nitekim bu sebepten dolayı da tercih edilir. Sürekli belirttiğimiz gibi bu ve bu tarz makineler mutlaka işin uzmanları tarafından kullanılmalıdır.

  Makaslı Platform Çeşitleri

  Makaslı platformlar iki çeşittir.

  1- Bina içinde kullanılan; bina içinde sessiz kullanılması gerektiği için akülüdür. Bu platformlar sayesinde dar alandaki işler kolaylıkla yapılır.

  2- Bina dışında kullanılan; bu platformlar dizel motoru ile çalışmaktadır. Dizel Makaslı Platformlar, dengeyi sağlamak için denge ayaklarına sahip ve kendinden yürüyüş özelliği mevcuttur. Akülü platforma göre çok daha fazla yük kapasitesi, geniş alanı vardır.

  Diğer adı Manlift olan bu makaslı platformların kullanılacağı alanlar oldukça fazladır. İnşaat, tamirat, tadilat gibi yüksek yerlere erişmeniz gereken işlerde işlerinizi yaparken zaman kazanmanın yanı sıra işçilerinizin de güvenliğini sağlamış olursunuz. İhtiyacınız olan Makaslı Platformu belirlerken hem çalışacağınız alanı hem de bu alanda işi yapacağınız yüksekliğin ne kadar olduğunu bilmeli, buna göre değerlendirme yapmalısınız. Platform seçimine karar vermekte zorlanıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Uzmanlarımızdan alacağınız fikirler işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Güvenilir ve profesyonel bir hizmet sunabilmek için işinde uzman olan teknik ekibimiz tarafından platformlarımızın bakımı periyodik olarak yapılmaktadır. Makaslı Platform fiyatları, ve hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz. TTVinç, edindiği iş prensipleri ile sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşamakta.

  Devamını Okuyunuz

  Vinç Operatörü Kursu

  Vinç Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, paletli, raylı ve sabit kule vinçleri kullanarak, çeşitli yüklerin naklini emniyetli bir şekilde yapma  bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

  Devamını Okuyunuz

  Sabit Vinç

  Modern teknolojide insan gücünün yerini alan vinç sistemi, işleri kolaylaştırması ve hızlandırmasının yanı sıra güvenli bir şekilde yük kaldırma işlemini gerçekleştirmektedir. Adın da anlaşılacağı gibi sabit vinç, belli bir yerde sürekli olarak kullanılan sabit haldeki bir vinç modelidir. 2 ile 10 ton arasında ortalama ağırlık kaldırabilen bu vinç çeşitleri, kullanıldığı yer ve amaç bakımından değişkenlik göstermektedir.

  Devamını Okuyunuz

  Teleskopik Vinç

  Tekerlekli mobil araç üzerinde hareket eden vinçler çeşitlerine göre her türlü yükü kaldırabilir, taşıyabilir, İnşaat projeleri ya da kamu hizmetleri başta olmak üzere birçok sektörde farklı ihtiyaçlara cevap vererek kullanılmaktadır. Vinç çeşitlerinden biri olan teleskopik vinç ise zemine batan makinelerin çıkarılmasında ve diğer vinçler gibi çeşitli yüklerin kaldırılmasında kullanılır.

  Devamını Okuyunuz

  Sepetli Vinç Ankara

  Sepetli vinç; insan gücünün randımanlı kullanılabilmesi açısından riskli bölgelerde rahat ve güvenli çalışılmasını sağlayan iş makineleridir. İşçiye ve işverene her iki taraflı yarar sağlayan bu makineler birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Sepetli vinçler yüksek yapılara kolay ulaşım sağladığı ve şehir içinde de kullanılabildiği için tercih edilmektedir.

  Devamını Okuyunuz

  Mobil Vinç Operatörü

  Vinç operatörü olmak isteyen kişilerin sayısı ve vinç adedi ülkemizdeki inşaatlara paralel olarak her geçen gün artıyor.  Çünkü vinçler, şantiyelere iş gücü ve zaman kazancı sağlamalarının yanında bazı özel mimari yapıları inşa ederken de çeşitli kolaylıklar yaratıyor. Ülkemizdeki inşaat ve şantiye alanları genişledikçe de vinçler en çok aranan makine ve ekipman haline geliyor. Aynı şekilde, iş sahalarında paletli, raylı ve sabit kule vinçleri kullanabilen kişilere yani vinç operatörlerine olan talep de hızla artıyor.

  Devamını Okuyunuz
  Call Now ButtonHemen Bizi Arayın